مخزن آب و منبع آب سالم و بهداشتی همواره موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت می‌باشد

گر چه بیش از سه چهارم کره زمین را آب فرا گرفته است اما سهم قلیلی از آب های موجود برای مصارف بهداشتی و کشاورزی قابل استفاده است و همواره تامین کمیت و کیفیت آب آشامیدنی از اصلی ترین دغدغه های هر جامعه ای به شمار می آبد .

قبل از پرداختن به راه کارهای عملی استفاده صحیح و اصولی از آن ، لازم است این عنصر حیاتی موثر بر سلامت  و مرتبط با توسعه پایدار، شناخته شود زیرا شناخت آب از نظر کیفیت و کمیت و چگونگی ذخیره مطلوب و اصولی آن قدمی اساسی در جهت مصرف بهینه آن می‌باشد

آب با دارا بودن ویژگی‌های قابل توجه و کم نظیر، یکی از مهم ترین عناصر شیمیایی است که قسمت اعظم موجودات زنده و محیط زیست راتشکیل می‌دهد. این ماده 70% گیاهان را تشکیل می‌دهد و فراوان‌ترین و بهترین حلال در طبیعت است. آب یک مایع زیست شناختی است که واکنش‌های فیزیکوشیمیایی سوخت و ساز در پیکره موجودات زنده را مقدور و تسهیل می‌نماید وهمچنین محیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده که علاوه بر نقش موثرآن در متابولیسم، دفع مواد زائد حاصل از فعالیت‌های زیست شناختی موجودات زنده را موجب می‌شود . همچنین آب بوسیله تعریق درگرما ، باعث خنک کردن بدن می‌گردد.

این ماده حیاتی از نظر جغرافیایی بطور یکنواخت در سطح کره زمین موجود نمی‌باشد . در نتیجه بسیاری از نقاط کره زمین و همچنین کشور عزیزمان ایران ، با بحران کم آبی مواجه است.

این  منبع حیاتی معمولا از محدودیت های زیادی برخوردار است و آب شیرین موجود در محدوده جغرافیایی خاص ، تقریبا ثابت بوده وجوابگوی جمعیت محدودی است . در نتیجه بحران کم آبی برای اکثر نقاط کشور ایران بخصوص در مناطق گرمسیری وجود دارد و اهمیت ذخیره سالم و اصولی آن به طور جدی احساس می شود.

بسیاری از مشکلات بهداشتی کشورهای در حال پیشرفت، به دلیل عدم برخورداری از منبع آب آشامیدنی سالم است . از آنجایی که محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب می‌باشد ، بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت و رفاه جامعه وجود ندارد . آب از دو بعد  اقتصادی و بهداشتی حائز اهمیت است. از بعد اقتصادی به حرکت درآورنده چرخ صنعت و رونق بخش فعالیت کشاورزی است و از بعد بهداشتی،  آب با کیفیت ، تضمین کننده سلامت انسان بوده و بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت خانواده می‌باشد ، لذا  اهمیت ذخیره سازی اصولی در مخزن آب و مصرف آب های آشامیدنی سالم ، بیش از پیش مورد توجه همگان است .

بطور میانگین میزان متوسط مصرف آب برای آشامیدن هر فرد 2-1 لیتر در روز است که علاوه بر کافی بودن ، باید از نظر سلامت و بهداشت نیز مناسب باشد .

یکی از اساسی ترین مسائل در مورد سلامت آب عدم داشتن رنگ ، بو و طعم می‌باشد . قاعدتا بوی آب ارتباط نزدیکی با طعم آن دارد که در منبع آب پلاستیکی یا پلی اتیلن این بو به وضوح احساس می شود . عوامل مختلفی در ایجاد رنگ و طعم و بوی آب موثر است . ازجمله این عوامل جلبک‌هایی هستند که بخاطر عبور نور از دیواره مخزن آب ( تولید شده با جنس غیرفلزی مانند پلاستیک یا پلی اتیلن ) تشکیل می گردند

 

بطور کلی آب داخل مخزن آب را در صورتی قابل آشامیدن می گویند که مطبوع ، صاف و زلال ، بی رنگ ، بی بو و عاری از هرگونه آلودگی بوده و اثرات سوء بر سلامت مصرف کنندگان نداشته باشد .

با توجه به افزایش روزافزون بروز بیماری های مختلف که بر اثر استفاده از منبع آب ناسالم بروز میکنند

و به جهت جلوگیری از تحمیل هزینه های گزاف درمانی به خانواده ها و سیستم بهداشتی و درمانی کشور همواره ضرورت استفاده از منبع آب سالم مورد تاکید پزشکان بوده  است .

طبق پژوهش های انجام شده ، مصرف آب سالم رابطه مستقیمی با کاهش بیماری‌ های عفونی دارد ، بطوری که پس از تامین منبع آب آشامیدنی سالم ، میزان مرگ از وبا 1/74 درصد ، میزان مرگ از حصبه 3/63 درصد ، میزان مرگ به علت اسهال خونی 1/23 درصد و میزان مرگ از بیماری اسهال 7/42 درصد کاهش یافته است . بنابراین برنامه ریزی و هزینه در جهت تامین منبع آب سالم ، سرمایه گذاری قابل توجهی برای آینده خواهد بود و ذخیره و تامین آب آشامیدنی سالم برای خانواده یکی از موثرترین و پایدارترین روش ها برای ارتقاء سلامت خانواده است

یکی از روش های پیشگیری و کنترل بیماریهای منتقل شونده از آب ، عدم نگهداری آن در مخازن پلی اتیلن می باشد زیرا مخزن پلی اتیلن ساخته شده از پلیمرهای معدنی هستند که از ترکیب مونومرهای مختلف حاصل شده  که این ترکیب‌های پلیمری دارای موادی سمی و خطرناک بوده و تجمع قطره‌های آب که مانند یک لایه چربی در دیواره این نوع از منبع آب مشاهده می‌شود چیزی جز منومرهای سمی نیست و برای سلامت افراد خانواده و جامعه زیان‌بار هستند و ذخیره و مصرف آب در مخزن آب پلاستیکی بدلیل ترکیباتی که گفته شد باعث ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری های گوارشی ، عصبی ،  بدخلقی و کم‌حوصلگی خواهد شد .

از سوی دیگر اگر چه پلاستیک ها در حل بسیاری از مشکلات بسته بندی به کمک انسان آمده اند اما ضررهای آن بسیار بیشتر از سودمندی های آن است.

هر ساله چیزی حدود ۸۰ میلیون تن انواع محصولات پلی اتیلن تولید می گردد و به طور کلی بیش از ۶۰ درصد گاز اتان تولیدی ، صرف ساخت ترکیبات پلی اتیلنی می شود . همچنین می دانیم که برای تجزیه مواد پلاستیکی ۳۰ تا ۵۰ سال زمان لازم است که این موضوع تهدید بسیار جدی برای محیط زیست و نسل های آینده تلقی میگردد . از این گذشته آسیب‌های بسیار زیادی بدلیل نگهداری آب در مخزن آب پلاستیکی و غذاها ‌در ظروف پلاستیکی، سلامت انسان ، جامعه و نسل آینده را تهدید می‌کند و امید است با به حداقل رساندن مصرف محصولات پلی اتیلنی ، گامی موثر در جهت حفظ محیط زیست و سلامت خود و آیندگان برداریم.

 

مجموعه ی صنایع استیل ابراب به پشتوانه ی تجربه ای قوی در حضور و فعالیت های سابق خود در حوزه های گوناگون غذا، دارو و سلامت بعنوان تامین کننده ی اصلی خطوط انتقال و مخازن ذخیره استیل بسیاری از کارخانجات مواد غذایی و داروسازی کشور، به همت مهندسین مجرب خود اولین کارخانه ی تولید مخزن آب مدرن استیل با دستگاه های تمام اتوماتیک را راه اندازی و محصولات خود را در انواع و نمونه های مختلف به تولید انبوه رسانیده اند. امید است که با احیای مناسب فرهنگ اقدام پیشگیرانه برای سلامت و عدم هزینه های گزاف برای درمان، بتوانیم خدمتی به مردم شریف ایران کرده باشیم.